Pratik Yemek Tarifleri

En Güzel, En Pratik ve Uygulanması En Kolay Resimli Videolu Türk Yemek Tarifleri

Zayıflamaya Yardımcı On Öneri

1- Protein alın: Kahvaltı dahil her öğünde protein almak metabolizmayı hızlandırır ve daha çok kalori yakmanızı sağlar. 

2- Unlu besinlerden uzak durun: Beyaz ekmek, pasta ve börek gibi karbonhidrat ağırlıklı besinleri bir süre mönünüzden tamamen çıkarın. 

3- İşlenmemiş besinler yiyin: Yediğiniz her şeyin yüzde 90’ı katkısız ve doğal olmalı. 

4- Nişastayı azaltın: Nişastayı günde bir porsiyona indirin ve bu porsiyonu akşam yemekten kaçının. Nişasta kaynağı olarak patates, fasulye veya yulafı tercih edin. 

5- Meyveyi çok fazla yemeyin: Günde 2 porsiyondan fazla meyve yemeyin. Bunlarda da yalnızca az şekerli ve bol lifli olanları tercih edin. Muzdan ve meyve suyundan uzak durun. Elma, armut ideal. 

6- Süt ürünlerine dikkat: Süt ürünlerinden özellikle de inek sütünden uzak durun. Zaman zaman birkaç dilim peynir veya yoğurt yiyebilirsiniz. 

7- Alkolden uzak durun: Bazı araştırmalar aksini söylese de alkolün meyve-sebzeden alamayacağınız hiçbir bir faydası yok. 

8- Bitkisel yağlar kullanmayın: Ayçicek ve mısır yağından uzak durun. Bunlar fazla rafine edildiği için ısıtıldıklarında vücutta birikir ve damar tıkanıklığı yapar. 

9- Yağ tipine dikkat edin: Ne kadar yediğiniz, ne tip yağ yediğinizden daha az önemli. Margarin ya da kızartma yağından uzak durun. En iyisi Omega-3 ve balık yağı.Kullanıcılar


Son Yazılar

    Son Yorumlar

      En Çok Yorumlar